Antenowy wzmacniacz DVB-T wzmocni sygnał antenowy

Antenowy wzmacniacz DVB-T wzmocni sygnał antenowy

Dowiedz się, gdzie kupić wzmacniacz DVB T, wejdź na telmor.pl.

Oglądanie telewizji jest teraz codziennością. Spoglądamy na telewizję przy sączeniu porannej herbaty oraz przy wieczornym posiłku. Programy w telewizji oglądają nasze pociechy, nastolatki, osoby będące w średnim wieku i ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie. Niestety, czasem sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór ulubionego programu jest zwyczajnie nieosiągalny. Najlepszym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, do których zalicza się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się potrzebny?

Należy pamiętać, że siła sygnału bywa tym gorsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym złączu, co znaczy, że najlepszym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Zastosowanie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał staje się mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy znacznie lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są tuż przed telewizorem bądź zaraz za anteną. Miejsce ich ulokowania uzależnione jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w wypadku telewizji, ale również radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są aktualnie w sprzedaży?

Wyróżnia się parę typów urządzeń tego typu. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, pasmowe, masztowe oraz kanałowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – uwydatnia on sygnał tylko wybranych kanałów, ale równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy stosować można wówczas, gdy sieć antenowa jest mała. To wykorzystywanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem ustawia na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]